فرهنگ و هنر

فرصت سوزی در ارزان ترین کشور توریستی

عضو جدید شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به استعداد طبیعی ایران برای جذب توریست خارجی و از آن مهم تر، فرصت ارزی فراهم شده در بازار گردشگری کشور، ایرادات این حوزه درآمدزا که از ضعف سیاست گذاری دولتی نشات می گیرد را خطاب به دولت و بخش خصوصی فهرست...

20 آبان 1398

چشم آبی ایرانی از فرانسوی ها جایزه گرفت

به گزارش خبرنگاران، سهیلی درحالی این جایزه را دریافت می نماید که هیچ نمایندۀ آسیایی دیگری در لیست نهایی 10 فیلم برگزیده داوران دیده نمی گردد.

19 آبان 1398

نکونام در نشست خبری شرکت نکرد، رجبی به جای سرمربی

به گزارش خبرنگاران، جواد نکونام بعد از تساوی خانگی تیمش در برابر سپاهان اصفهان و عدم کسب پیروزی در سومین دیدار این فصل لیگ برتر، ترجیح داد به نشست خبری سرانجام بازی تیمش نرود.

2 آبان 1398

نگاهی به فناوری های منحصر به فرد نمایشگاه ایفا 2019

شرکت های فعال در حوزه فناوری در نمایشگاه ایفا 2019، محصولات بسیاری را معرفی کردند که برخی از آنها بسیار جالب و منحصر به فرد هستند.

30 مهر 1398
27 مهر 1398

افتتاح مجموعه طلا و جواهر در منطقه 19

مجموعه طلا و جواهر یاقوت، همزمان با عید سعید غدیر در محله عبدل آباد منطقه19 راه اندازی شد.

22 مهر 1398

چشم بادامی ها در چه خانه هایی زندگی می کنند؟

هر کشوری برای زندگی، شرایط و قوانین خاصی دارد. برای مثال سازندگان آپارتمان در کره جنوبی خانه هایی می سازند که برای خانواده ایده آل جهت زندگی باشد.

18 مهر 1398

با حضور مونسان ریل تور گردشگری لرستان رونمایی شد

با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ریل تور گردشگری استان لرستان رونمایی شد.

15 مهر 1398

گشت مشترک مأموران انتظامی و یگان حفاظت میراث فرهنگی نیشابور

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور از اجرای گشت مشترک یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان با پاسگاه انتظامی بلهرات خبر داد.

15 مهر 1398

روند تربیت بازیگران طنز کُند شده است

کارگردان سریال آچمز درباره این که چرا روند تربیت بازیگران طنز در تلویزیون کمرنگ شده است، اظهار کرد: از دهه 70 با ساخت آیتم های طنز هنرمندانی تربیت شدند و هنرمندانی چون عطاران و مدیری شروع به فعالیت کردند، اما این روند ادامه پیدا نکرد و تربیت و تجربه در...

11 مهر 1398

رونمایی از کتاب کودک نویسنده سرپل ذهابی

آیین رونمایی از کتاب داستان می تونیم مهربون باشیم اثر لاوین جمشیدی نویسنده 12ساله سرپل ذهابی به همت کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان سرپل ذهاب و با حضور جمعی از هنرمندان و اعضای کانون پرورش فکری برگزار گردید.

10 مهر 1398

نمایشگاه های صنایع دستی به تقویت ارتباط هنرمندان استان ها یاری می نماید

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان فارس گفت: برپایی نمایشگاه های صنایع دستی به تقویت ارتباط هنرمندان استان های مختلف یاری می نماید.

7 مهر 1398

جالب ترین استودیوی موسیقی دنیا کجاست؟

شهرت شهر نشویل به عنوان یک شهر موسیقی، به خاطر وجود استودیوهای جالب ضبط صدا بوده که در یکی از هتل های برتر شهر افتتاح شده اند. هتل هاتون که در غرب این منطقه واقع شده، در سال 2017 میلادی دو دستگاه پیشرفته ضبط صدا را به بازار عرضه کرد. این هتل با نوازندگان،...

4 مهر 1398

شروع مرمت یخچال تاریخی و منحصربه فرد مهاباد اردستان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان از شروع مرمت یخچال تاریخی و منحصربه فرد شهر مهاباد اطلاع داد.

2 مهر 1398

وقتی چشم در چشم می شویم، چه اتفاقی می افتد؟

خبرنگاران: چشم در چشم شدن دو نفر در فضایی شلوغ، و واکنشی که به آن نشان می دهند، شبیه یک سکانس کلیشه ای یک فیلم عاشقانه است. اما واکنش های پیچیده و ناخودآگاهی که افراد به چنین اتفاقی نشان می دهند به هیچ وجه ادا اطوار نیست.

31 شهریور 1398

نیازمند همفکری نخبگان فرهنگی و هنری اردبیل هستیم

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: توسعه فرهنگی استان اردبیل نیازمند همفکری و همراهی نخبگان فرهنگی و هنری اردبیل است.

28 شهریور 1398

برگزاری دومین دوره آموزشی چادرشب بافی در روستای محمدآباد آران و بیدگل

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل از برگزاری دومین دوره آموزشی چادرشب بافی در مرکز ترویج صنایع دستی روستای محمدآباد بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان برای احیای این هنر ماندگار اطلاع داد.

26 شهریور 1398

حسینیه نواب به اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی واگذار شد

بنای تاریخی حسینیه نواب بیرجند به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی واگذار شد .

24 شهریور 1398

اورامانات اولویت نخست سازمان برای ثبت جهانی است

مدیرکل دفتر امور پایگاه های جهانی کشور، تکمیل پرونده ثبت جهانی منظر تاریخی فرهنگی اورامانات را اولویت اول کاری این دفتر عنوان نمود.

22 شهریور 1398

بلک لیست جذاب تلویزیون؛ از هانیه توسلی تا پیمان معادی

روزنامه شهروند: درست در روز هایی که حواشی روی آنتن رفتن مستند قدیس، مهاجرت مزدک میرزایی، ادامه سریال عادل و شبکه سه و... صداوسیما را بدل نموده به یکی از جنجالی ترین نهاد های فرهنگی؛ خبرگزاری ها از ممنوع التصویر بودن یک چهره سینمایی دیگر هم نوشتند تا صداوسیما...

21 شهریور 1398
تعداد: (60)