انتشار کتاب محققان ایرانی توسط انتشارات بین المللی اشپرینگر

به گزارش باد صبا به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، کتاب مکانیک محیط های پیوسته محاسباتی ساختارهای نانومقیاس توسط اسماعیل قوانلو عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه شیراز، هاشم رفیعی تبار عضو هیئت علمی گروه مهندسی، فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عضو فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، سید احمد فاضل زاده حقیقی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه شیراز، نگارش شده است.

انتشار کتاب محققان ایرانی توسط انتشارات بین المللی اشپرینگر

این کتاب توسط انتشارات بین المللی اشپرینگر در سال 2019 منتشر شد. انتشارات اشپرینگر یکی از بزرگ ترین ناشران بین المللی است که بیش از 170 سال در زمینه انتشار کتاب های دانشگاهی ومجلات علمی-پژوهشی سابقه دارد.

در این کتاب که حاصل سال ها تجربه علمی و تحقیقاتی مؤلفان در حوزه مدل سازی رفتار مکانیکی ساختارهای نانومقیاس است، برای اولین بار تئوری الاستیسیته غیرموضعی به صورت جامع، شفاف و نظام مند تشریح و کاربردهای این تئوری جهت مدل سازی ساختارهای نانومقیاس توضیح داده شده است. کاربردهای متنوع تئوری مذکور جهت انواع نانوساختارها شامل فولرن ها، نانولوله های کربنی، صفحات گرافن، نانوذرات، نانوسیم ها و همچنین ساختارهای نانومقیاس بیولوژیکی نظر طیف وسیعی از محققین را به مطالب ارائه شده جلب خواهد کرد. به علاوه در یک فصل به طور مبسوط به چالش های موجود، مسائل باز و چشم انداز آینده این تئوری پرداخته شده است.

این کتاب در 12 فصل و 281 صفحه تنظیم شده است. ساختار و محتوای کتاب به نحوی است که برای استفاده طیف وسیعی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی، محققان و دانشمندان در زمینه های گسترده ای از رشته ها شامل فناوری نانو، فیزیک محاسباتی و مهندسی مکانیک مناسب است.

تهیه و تألیف کتاب در یک انتشارات معتبر بین المللی فرصتی مناسب جهت نشان دادن ظرفیت های علمی و توانمندی بالای محققان ایرانی است و حمایت قوی و جدی از این گونه فعالیت های پژوهشی ارزشمند می تواند موجب اعتلای صندلی علمی جمهوری اسلامی ایران در سطح دنیا و گامی مناسب در جهت دستیابی به مرجعیت علمی باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "انتشار کتاب محققان ایرانی توسط انتشارات بین المللی اشپرینگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار کتاب محققان ایرانی توسط انتشارات بین المللی اشپرینگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید