ورزشکارانی که پس از کنار گذاشتن ورزش، شکوفا شدند!

به گزارش باد صبا، خبرنگاران - ترجمه از محمد کاملان: وقتی صحبت از ورزشکاران حرفه ای به میان می آید با خود فکر می کنیم این افراد به هرچه می خواسته اند دست پیدا نموده اند و آدم های بسیار موفقی هستند. اما موفقیت پایانی ندارد و سلبریتی هایی را سراغ داریم که در رشته های ورزشی مختلف، افراد موفقی بوده اند اما پس از کنار گذاشتن ورزش حرفه ای و رو آوردن به دنیای سینما، موفقیت بسیار بیشتری را تجربه کردند و نُقل هر انجمنی شده اند.

ورزشکارانی که پس از کنار گذاشتن ورزش، شکوفا شدند!

از آنجایی که ورزشکاران حرفه ای زیادی را سراغ داریم که پس از کنار گذاشتن ورزش حرفه ای، پیروزیت های چشمگیری داشته اند. در ادامه با هم به فهرستی از این ورزشکاران خوشنام و دستاورد های آن ها اشاره خواهیم کرد.

دواین جانسون

این روزها حضور دواین جانسون در هر فیلمی، فروش بالای آن را تضمین می نماید و انصافاً هم باید گفت راک دنیای سینما، شایسته دریافت اینهمه تعریف و تمجید است. دواین جانسون که عضله های ستبر او، قدرت خدایان یونانی را در ذهن تداعی می نماید و بازی وی در نقش هرکول ثابت کرد که بهترین گزینه برای حضور در فیلم های اساطیری است راه خود را از ورزش به سینما پیدا کرد.

دواین جانسون را به احتمال زیاد شما هم مثل ما با حضور در مسابقات کشتی کج می شناسید اما جالب است بدانید جانسون از نوجوانی علاقه وافری به ورزش داشت و در دبیرستان و دانشگاه ثابت کرد که استعداد خوبی برای فوتبال آمریکایی دارد. در همان زمان جانسون علاقه خود را به حضور در مسابقات NFL نشان داد و اگر آسیب دیدگی جلوی او را نگرفته بود شاید راه جانسون به کلی تغییر می کرد و به یک بازیگر حرفه ای در مسابقات NFL تبدیل می شد.

جانسون پس از اینکه از حضور در مسابقات NFL بازماند، به سمت باشگاه های کانادایی سوق پیدا کرد و مدتی در فوتبال آمریکایی این کشور مشغول بود تا اینکه در نهایت با نام Rocky Maivia در مسابقات کشتی کج حضور یافت و یکی پس از دیگری رقبا را پشت سر گذشت.

اگر مسابقه های کشتی کج جانسون را دنبال نموده باشید حتماً به خاطر دارید که پس از مدتی دواین جانسون نام حرفه ای خود را به راک تغییر داد. راک توانست با قدرت بدنی قوی و شخصیت کاریزماتیک بالایی که داشت برنده 17 مسابقه نهایی کشتی کج گردد و به تالار افتخارات قهرمانان کشتی کج راه یافت.

لبخند همیشگی و عضله های خوش تراش راک باعث شد تا وی به چهره ای سرشناس در این کشتی کج تبدیل گردد. سپس در اوایل سال 2000 مسابقات کشتی کج را کنار گذاشت و برای مدتی در فیلم های هالیوودی حضور پیدا کرد که تمامی این فیلم ها در گیشه با پیروزیت چشمگیری روبرو شدند. راک از آن موقع تاکنون حضور چندانی در مسابقات کشتی کج نداشته و تمرکز خود را به بازیگری و هالیوود اختصاص داد.

این تغییر رشته برای راک جواب داد و فیلمی نیست که از این هنرپیشه و ورزشکار توانا دیده باشیم و از آن خوش مان نیامده باشد. پیروزیت راک در سینما، پول هنگفتی را برای او به دنبال داشت و بنا به گزارشی که فوربس منتشر نموده است، وی در سال 2018 به عنوان پردرآمدترین هنرپیشه مرد هالیوود شناخته می گردد. این روزها قراردادهای راک برای حضور در فیلم ها، بالای صد میلیون دلار بسته می گردد و جالب است بدانید راک با یاری شبکه های اجتماعی و فالوورهایی که دارد توانسته است مبلغ قراردادهای خود را نسبت به سایر هنرپیشه ها افزایش دهد چرا که فیلم های خود را برای هوادارانش در شبکه های اجتماعی تبلیغ می نماید و این امر به افزایش فروش نهایی فیلم منجر می گردد.

جیسون استاتهام

جیسون استاتهام شناگر ماهری بود اما به جای استخر به دنیای سینما شیرجه زد و این روزها استاتهام به یک پای ثابت فیلم های اکشن تبدیل شده و انصافاً هم باید گفت این کچل خوش تیپ یکی از بهترین هنرپیشه های اکشن فیلم های ساخته شده در چند سال اخیر است. جیسون استاتهام که در چیزی حدود 49 فیلم حضور داشته، قبل از اینکه به ستاره سینما تبدیل گردد، قهرمان شنا بود.

بر اساس گزارشی که در همین زمینه روزنامه تلگراف منتشر نموده است، جیسون حدود 12 سال از عمر خود را در گروه ملی شنای بریتانیا تمرین کرد و حتی در سال 1992 در مسابقات قهرمانی شنا حضور داشت و به رتبه دوازدهم رسید. جیسون استاتهام مدت ها بعد در مورد علاقه خودش به شنا در مصاحبه ای گفت همواره آرزوی قهرمانی در المپیک را داشت و هر بار که به این قضیه فکر می نماید ناراحت می گردد.

در این بین سکه زندگی جیسون استاتهام روی دیگری نیز داشت و پس از حضور در سینما، حسابی خوش درخشید و تاکنون میلیون ها دلار از بازی در فیلم های اکشن و پرفروش به جیب زده است. این روزها جیسون استاتهام به اندازه ای پول دارد که به راحتی می تواند یک استخر بزرگ در حد مسابقات المپیک را برای خودش خریداری کند به خودش مدال طلا جایزه بدهد، به این ترتیب به نوعی می توان گفت دیگر نیازی نیست افسوس مدال طلای المپیک را بخورد.

تری کروس

تری را با فیلم هایی مانند دختران سفید پوست یا اسمارت را بگیر می شناسیم اما این هنرپیشه خوش عضله و هیکل مند هالیوود بیشتر از آنکه در سینِما حضور داشته باشد سابقه ای چندین ساله در مسابقات NFL دارد.

جالب است بدانید در دهه 90 میلادی، کروس حضور فعالی در مسابقات NFL داشت و در بیشتر از 32 مسابقه شرکت کرد که البته پیروز نشد امتیازهای خوبی کسب کند. در نتیجه در سال 1996 عطای مسابقات NFL را به لقایش بخشید و به لس آنجلس سفر کرد در حالی که برنامه دقیقی برای آینده اش در پیش رو نداشت.

به تری کروس شغل های کم اهمیتی با دستمزدهای بسیار کم پیشنهاد شد که وی از این شغل ها سرباز زد تا اینکه در نهایت عضله ها و شخصیت جذاب او به یاریش آمدند و پیشنهادهایی برای حضور در مجموعه های تلویزیونی نه چندان مهمی دریافت کرد. تری کروس این پیشنهاد ها را به فال نیک گرفت و پس از بازی در چند مجموعه تلویزیونی، در فیلم Friday After Next حضور پیدا کرد و حسابی خوش درخشید. پیروزیت این فیلم، راه را برای پیشرفت تری کروس باز کرد و این روزها این بازیکن سابق NFL به هنرپیشه و صداپیشه ای محبوب تبدیل شده است.

جرج فورمن

جرج یکی از افتخارهای دنیای مشت زنی است و توانسته 2 بار در رده سنگین وزن قهرمان بوکس دنیا گردد. جالب است بدانید فورمن فرد بسیار پرتلاشی است و در سن 45 سالگی توانست مایکل مورر 26 ساله را مغلوب خود کند و به عنوان مسن ترین مشت زن دنیا که قهرمان سنگین وزن دنیا شده، شناخته می گردد.

فورمن که این روزها 69 سال دارد به عنوان یک کارآفرین برجسته شناخته می گردد و در سال 1994 تجارت و ساخت و ساز اجاق گازهای الکتریکی را آغاز کرد، این تجارت در چند سال اول بازخورد خوبی نداشت اما رفته رفته کار و کاسبی جرج گرفت و در سال 1997 چیزی حدود یک میلیون دلار عایدی کسب کرد.

جورج فورمن که به دلیل جثه خود با نام جرج بزرگ نیز شناخته می گردد در سال های 1998 تا 2010 چیزی حدود 200 میلیون دلار درآمد داشت و به یکی از پیروز ترین چهره های ورزشی که در خارج از زمین ورزش نیز درآمدزایی چشمگیری دارند تبدیل شده است.

وینی جونز

وینی که اسمش، نام گانگسترهای خطرناک را در ذهن تداعی می نماید و چهره اش هم چیزی کمتر از قاتل های زنجیره ای ندارد، ابتدا برای باشگاه ویمبلدون در انگلیس مشغول به فوتبال حرفه ای شد، سپس در چندین باشگاه دیگر نیز فوتبال بازی کرد اما به اندازه ای خشن بود که هیچ تیمی به بستن قرار داد با وینی جونز تمایل نداشت.

وینی جونز در مسابقه های فوتبال با بی رحمی تمام به سمت رقیب تکل می زد و گزارشگرها معتقد بودند دست آخر یکی از این تکل ها کار وینی را با فوتبال یک سره می نماید. ناگفته نماند که وینی جونز در کنار خشونتی که در فوتبال داشت، فوتبالیست پیروزی بود و گلی که به دیوید سیمین زده است به عنوان یکی از زیباترین گل های تاریخ فوتبال شناخته می گردد.

نگاه نافذ و چهره وینی جونز که از آن خشونت می بارد باعث شد پیشنهادهای خوبی برای حضور در سینما دریافت کند و پس از بازی در چندین فیلم، حسابی خوش درخشید و تاکنون چیزی حدود 50 فیلم بلند سینمایی را در کارنامه خود دارد که معروف ترین آن ها را می توان سرقت در شصت ثانیه، نقشه فرار، محکوم شده و اره ماهی نام برد.

آرنولد شوارتزنگر

آرنولد را بدون شک می شناسید، این ورزشکار قدیمی، از آن دسته چهره هایی است که پیروزیت خود را مدیون عضله هایش نیست و ذهن خلاق و باهوش او باعث شد تا به سمت فرماندار کالیفرنیا انتخاب گردد.

آرنولد اکنون 71 سال دارد و هنوز هم اندامش روی فرم و تراشیده است اما اگر نگاهی به عکس ها و فیلم های قدیمی آرنولد داشته باشید متوجه خواهید شد این ورزشکار چه اندام ورزیده ای در دوران جوانی داشته است.

آرنولد شوارتزنگر تهیه کننده، کارگردان، فعال محیط زیست، نویسنده و تاجری است که در فهرست تایمز تاکنون دو بار در سال های 2004 و 2007 به عنوان یک صد شخصیت تأثیرگذار و بانفوذ انتخاب شده است.

شوارتزنگر تاکنون 7 بار در مسابقات مستر المپیا برنده شده است و یکی از پرافتخارترین بدنسازان دنیا شناخته می گردد و در کتاب رکوردهای گینس به عنوان کامترین و بهترین اندام، اسم او ذکر شده است. در دنیای سینما نیز آرنولد حضوری بسیار درخشان دارد و بدون شک بازی درخشان او در فیلم ترمیناتور را به خاطر دارید. این پیروزیت ها برای آرنولد ثروت هنگفتی را به دنبال داشته و بنابه گزارش ها تنها درآمد وی از فیلم هایی که بازی نموده به چیزی حدود 3 میلیارد دلار می رسد.

کارل ویترز

اگر به فیلم های مشت زنی علاقه داشته باشید و مجموعه فیلم های معروف راکی را دیده باشید بدون شک کارل ویترز را می شناسید. ویترز که این روزها 70 سال دارد در ابتدا رقیب راکی بالبوآ بود اما پس از اینکه از او باخت به رفیقش تبدیل شد و یاری کرد تا راکی دربرابر ایوان دراگو پیروز گردد.

جالب است بدانید کارل ویترز که در فیلم های راکی 1، 2، 3 و چهار ایفای نقش نموده و فیلم معروف غارتگر را در کارنامه خود دارد ابتدا در مسابقات NFL حضور داشت، وی برای تیم اوکلند ریدرز در سال های 70 و 71 در نقش بازیکن دفاعی پشت خط انجام وظیفه می کرد و در هشت مسابقه حضور داشت تا اینکه شانس در خانه او را زد و راهی هالیوود شد.

کارل ویترز در کنار فیلم های سینمایی، حضور درخشانی در مجموعه های تلویزیونی داشته و در کنار بازیگری، دستی در کارگردانی و تهیه کنندگی نیز دارد.

راجر پنسکه

راجر حدود 80 سال سن دارد و ثروت خالص او چیزی حدود 1.4 میلیارد دلار برآورد می گردد، پنسکه که این روزها به عنوان تاجر و کارآفرین او را می شناسیم ابتدا در مسابقات اتوموبیل رانی حضور داشت و عاشق سرعت بود. وی در این مسابقات درخشش چشمگیری داشت و پس از مدتی گروه خودروهای پنسکه را راه اندازی کرد و سکان این گروه را در دست گرفت.

این گروه درآمدزایی بسیار خوبی در زمینه فروش، توزیع و اجاره خودرو دارد. عشق راجر پنسکه به سرعت و مسابقات اتومبیل رانی باعث شد تا وی در سال 2018 تیم جدیدی را راه اندازی نموده و این تیم در مسابقات Indy 500 حضور پیدا کند.

جالب است بدانید راجر پنسکه در سال 1961 وارد مسابقات اتوموبیل رانی شد و در همان زمان توانست در سه مسابقه ملی برنده گردد و به عنوان بهترین راننده سال شناخته شد. پنسکه در سه سال بعد نیز پیروزیت های زیادی داشت و 8 جایزه از آن خود کرد. این پیروزیت ها ادامه داشت تا اینکه پنسکه در سال 1965 با پیشنهاد وسوسه برانگیزی روبرو شد. در آن موقع وی مبلغ 75 هزار دلار از پدرش برای خرید یک نمایشگاه اتومبیل از پدرش قرض گرفته بود و در همان موقع به او پیشنهاد حضور در مسابقات معتبر Indy 500 نیز داده شد.

در گذشته راننده های مسابقات اتومبیل رانی دستمزدهای چشمگیری دریافت نمی کردند و در نتیجه اگر پنسکه در مسابقات Indy 500 حضور پیدا می کرد و برنده می شد باز هم با پول جایزه ای که دریافت نموده بود نمی توانست قرض پدرش را باز گرداند. در نتیجه پنسکه شانس حضور در مسابقات Indy 500 را کنار گذاشت و به تاجری پیروز و میلیاردر تبدیل شد.

جیسون لی

این هنرپیشه سرشناس هالیوود را بیشتر با سریال اسم من اِرل است، می شناسیم. جیسون که در فیلم Alvin نیز هنرنمایی وی را دیده ایم علاقه زیادی به اسکیت بورد دارد و سابقه خوبی در این زمینه نیز در کارنامه جیسون لی به چشم می خورد.

در همین زمینه جیسون لی در سال 2000 مصاحبه ای با وب سایت معتبر آی . جی . ان داشت و متذکر شد که اسکیت بورد را از 5 سالگی آغاز نموده و زمانی که به سن 19 سالگی رسیده بود در اوج آمادگی برای حضور در مسابقات حرفه ای اکسیت بورد به سر می برد. جیسون لی بیشتر وقت خود را به اسکیت برد اختصاص داده بود وحتی شرکتی با نام Stereo SkateBoard راه اندازی کرد اما پس از مدتی متوجه شد که اسکیت بورد هدف نهایی او از زندگی نیست و نمی خواهد به کسی تبدیل گردد که تمام زندگی خود را به پای اسکیت بورد هدر نموده است.

خوشبختانه روزگار نیز با جیسون لی، یار بود و در یکی سفرهای ورزشی که برای اسکیت بورد انجام داده بود با یک بازیگر آشنا شد و همین آشنایی راه را برای حضور جیسون لی در هالیوود باز کرد.

اگر نگاهی به زندگی افراد پیروز داشته باشید، متوجه چهره های بسیاری خواهید شد که پس از مدتی حضور در یک رشته، راه خود را عوض نموده اند و با تغییر جهت، به پیروزیت های بیشتری رسیده اند. با این حساب پیشنهاد می کنیم اگر شما هم تجربه جالبی در این زمینه دارید و با تغییر شغل، به پیروزیت های بیشتری رسیده اید، در قسمت نظرات برای ما و سایر کاربران از تجربه های مفید خود بگویید.

منبع: برترین ها

به "ورزشکارانی که پس از کنار گذاشتن ورزش، شکوفا شدند!" امتیاز دهید

1 کاربر به "ورزشکارانی که پس از کنار گذاشتن ورزش، شکوفا شدند!" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزشکارانی که پس از کنار گذاشتن ورزش، شکوفا شدند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید