موضع گیری سناتور دموکرات نسبت به تحریم ظریف

فارس نوشت: سناتور ارشد دموکرات ایالت کالیفرنیا، ضمن تأکید بر اینکه وزیر خارجه ایران یک دیپلمات قابل است، گفت که اقدام خزانه داری آمریکا در تحریم ظریف اشتباه است.

موضع گیری سناتور دموکرات نسبت به تحریم ظریف

دایان فاینستاین سناتور ارشد دموکرات ایالت کالیفرنیا با انتشار بیانیه ای، اقدام خزانه داری آمریکا در تحریم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را یک اشتباه خواند.

بر اساس پایگاه اطلاع رسانی سنا آمریکا، فاینستاین در بیانیه خود درباره اقدام ضدایرانی اخیر وزارت خزانه داری آمریکا نوشت: تصمیم امروز دولت برای تحریم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران اشتباه است.

وی ادامه داد: من بیش از 15 سال است که ظریف را می شناسم. گرچه اختلاف نظراتی داشته ایم اما او دیپلمات قابلی است.

این سناتور ارشد دموکرات در مورد استدلال اشتباه دولت ترامپ در خروج از برجام گفت: رئیس جمهور ترامپ می گوید برای وادار کردن ایران به بازگشت به میز مذاکرات، از توافق هسته ای ایران خارج شد اما این اقدام، دقیقاً فرصت انجام چنین کاری را محدود می نماید. این اقدام، ما را به صلح نزدیک تر نمی نماید بلکه بیشتر به اوضاع پرتنش قبلی دامن می زند.

فاینستاین در سرانجام در مورد تحریم ظریف گفت: به جای آنکه وزیر خارجه را برای انجام وظیفه اش تحریم کنیم، باید در یک دیپلماسی جدی با وی وارد شویم. تنها راهی که برای (رسیدن به) یک راهکار پایدار دیپلماتیک با ایران پیش رو داریم، به وسیله گفت وگو است، تحریم دیپلمات ارشد آنها، راه تحقق این هدف نیست.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "موضع گیری سناتور دموکرات نسبت به تحریم ظریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع گیری سناتور دموکرات نسبت به تحریم ظریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید