قیمت کالاهای اساسی در ماه رمضان اعلام شد

به گزارش باد صبا، مدیرکل تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی اعلام نمود که براساس آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار همه کالاهای اساسی از جمله برنج، روغن، شکر، مرغ، گوشت قرمز و دیگر کالاها همچون خرما و زولبیا بامیه تأمین شده و قیمت و چگونگی توزیع آن نیز به همه استان ها ابلاغ شده است.

قیمت کالاهای اساسی در ماه رمضان اعلام شد

هر ساله بازار در ماه مبارک رمضان رونق بیشتری پیدا می نماید و معمولاً در این بازه زمانی تقاضا برای محصولات مختلف افزایش می یابد و در این راستا دولت همواره مصوباتی برای چگونگی توزیع و قیمت کالاهای اساسی مورد احتیاج مردم برای ماه مبارک رمضان ابلاغ می نماید تا جلوی گرانی و گران فروشی احتمالی را بگیرد.

برنج هندی کیلویی 7,400 تومان / روغن 10 درصد ارزان تر از نرخ مصوب

مسعود بصیری - مدیرکل دفتر برنامه ریزی، تأمین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی - در این رابطه به باد صبا گفت: در جلسه سی و دوم کارگروه تنظیم بازار کمیته ای تشکیل شد و درباره چگونگی تنظیم بازار کالاهای اساسی و دیگر کالاها همچون خرما و زولبیا و بامیه تصمیماتی اتخاذ و این مصوبات به همه استان ها ابلاغ شد. به عنوان مثال در ردیف کالاهای اساسی 30 هزار تن برنج 1123 هندی برای توزیع استانی مصوب شده که قیمت مصرف نماینده آن کیلویی 7,400 تومان بوده و در بسته بندی های 10 کیلوگرمی توزیع خواهد شد. همچنین برای شکر نیز 120 هزار تن برای مصارف صنف و صنعت و 20 هزار تن برای مصارف خانوار در نظر گرفته ایم که به صورت فله ای و با قیمت کیلویی 3,400 تومان برای مصرف نمایندگان در بخش های مختلف عرضه خواهد شد.

وی اضافه کرد: برای روغن نباتی نیز به گونه ای مصوب شده که 10 هزار تن با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار برای صنف و صنعت و 20 هزار تن برای مصارف خانوار که 10 درصد پایین تر از نرخ مصوب خواهد بود، در نظر گرفته ایم که به عنوان مثال یک حلب 16 کیلوگرمی برای مصارف صنف و صنعت 105 هزار تومان اعلام شده است.

مرغ کیلویی 11 هزار و 500 تومان / گوشت منجمد 31 هزار و 500 تومان

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، تأمین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی درباره مصوبات ستاد تنظیم بازار برای تنظیم بازار گوشت مرغ و گوشت قرمز نیز اظهار کرد: در زمینه گوشت مرغ 15 هزار تن به صورت گرم و به قیمت کیلویی 11 هزار و 500 تومان و 5000 تن گوشت مرغ منجمد به قیمت 10 هزار و 500 تومان در نظر گرفته شده است که در استان ها توزیع خواهد شد و این قیمت ها، قیمت مصرف نماینده است. همچنین برای گوشت قرمز 5000 تن پیش بینی نموده ایم که قیمت یک کیلوگرم گوشت مخلوط منجمد را 31 هزار و 500 تومان در نظر گرفته ایم.

بصیری ادامه داد: در زمینه خرما نیز با توجه به اینکه در فصل فراوری قرار نداریم و این محصول هم اکنون در اختیار فراورینمایندگان نیست و در سردخانه ها وجود دارد با صاحبان کالا در استان های خرماخیز جلساتی برگزار نموده ایم و مقرر شده در سازمان میادین میوه و تره بار تهران و بعضی استان ها غرفه های رایگانی در اختیار آن ها قرار گیرد تا خرما را با قیمت 15 درصد پایین تر از نرخ میادین میوه و تره بار شهرداری تهران عرضه نمایند.

وی تأکید کرد: مصوبات اخیر ستاد تنظیم بازار قابل تغییر است و اگر هر استانی به کالاهای اساسی و دیگر کالاها احتیاج بیشتری داشته باشد میزان عرضه؛ قابل ترمیم و اصلاح است. بنابراین هیچ مسئله ای بابت تأمین کالاهای مورد احتیاج در ماه رمضان نداریم.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، تأمین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی همچنین در مورد تنظیم بازار محصولات مختلف در ماه رمضان گفت: گرچه وظیفه نظارت بر بازار بر عهده وزارت جهاد کشاورزی نیست اما نه تنها هم اکنون هیچ مسئله ای بابت تأمین کالاهای مختلف نداریم بلکه دستگاه های نظارتی همچون سازمان حمایت مصرف نمایندگان و فراورینمایندگان، سازمان تعزیرات حکومتی و… نظارت های خود را تشدید کردند و قطعاً در ماه رمضان با گرانی و گران فروشی برخورد خواهد شد و اگر مردم شاهد گران فروشی بودند باید آن را به این دستگاه های نظارتی اطلاع رسانی نمایند و امیدواریم با توجه به تأمین کامل کالاهای مورد احتیاج ماه رمضان مردم دغدغه تأمین نداشته باشند و بتوانند با قیمت مناسب احتیاج خود را تهیه نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قیمت کالاهای اساسی در ماه رمضان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت کالاهای اساسی در ماه رمضان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید