صبر ماکرون و مرکل در برابر ترامپ به انتها رسیده است

به گزارش باد صبا، بلومبرگ در مطلب خود می نویسد: بعد از اقدامات آمریکا علیه اروپا از تجارت گرفته تا تغییرات اقلیمی، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون نشان دادند که صبرشان در برابر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به سرانجام رسیده است.

صبر ماکرون و مرکل در برابر ترامپ به انتها رسیده است

رهبران آلمان و فرانسه به فاصله 24 ساعت از یکدیگر در یک هفته خواهان استقلال بیشتر اروپا در برابر آمریکا شدند. این پیغام های مشترک در زمانی انجام شد که بر حاکمیت و استقلال قاره اروپا در برابر اقدامات ترامپ تاکید گردیده است.

بلومبرگ در ادامه می نویسد: رهبران آمریکا و فرانسه هر دو بدنبال آن هستند که اتحادیه اروپا مسئولیت جهانی بیشتری در حوزه نظامی و دفاعی داشته باشند و علاوه بر آن اروپا از یک سیستم مالی مستقل مطمئن گردد.

در هفته گذشته وزیر اقتصاد فرانسه بر لزوم ایجاد یک سیستم مالی مستقل از آمریکا تاکید نمود و وزیران اقتصاد آلمان و فرانسه در مذاکراتی که روز چهارشنبه داشتند در این رابطه مصاحبه کردند اما با این وجود هنوز این پرسش وجود دارد که آنها چگونه می توانند با آمریکا مقابله نمایند.

به نوشته بلومبرگ، آمریکا بعد از به قدرت رسیدن ترامپ رفته رفته در حال تبدیل شدن به یک دشمن است. ترامپ بعد از ورود به کاخ سفید به نظامی که بعد از جنگ جهانی دوم میان آمریکا و اروپا شکل گرفته بود حمله کرد و وجود ناتو (پیمان آتلانتیک شمالی) را زیر سوال برد. علاوه بر آن از توافق هسته ای ایران که اروپا در به نتیجه رسیدن آن نقش داشت خارج شد و اکنون در میانه جنگ تجاری است و این بدان معناست که اتحادیه اروپا دشمن آمریکاست. این امر موجب تشویق فرانسه و آلمان که به نوعی رهبری اتحادیه اروپا را در اختیار دارند گردیده تا به دنبال مکانیسم های جایگزین باشند.

بلومبرگ در سرانجام می نویسد: رسیدن به یک سیستم اقتصادی و بانکی مستقل از آمریکا به معنای رسیدن به یک پول معین است که از دلار آمریکا قدرتمندتر بوده و بتواند در بازارهای جهانی جای دلار را بگیرد. علاوه بر آن اروپا باید بازاری را ایجاد کند که این بازار جای وال استریت را بگیرد. در بخش دفاعی و نظامی نیز وضعیت به همین گونه است و رسیدن به ائتلافی خارج از ناتو در حالی که اغلب اعضای آن به تازگی با افزایش سهم پرداختی خود با این ائتلاف نظامی موافقت نموده اند، امری است که زمان زیادی باید صرف آن گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "صبر ماکرون و مرکل در برابر ترامپ به انتها رسیده است" امتیاز دهید

1 کاربر به "صبر ماکرون و مرکل در برابر ترامپ به انتها رسیده است" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صبر ماکرون و مرکل در برابر ترامپ به انتها رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید