راهکارهای کاهش آلودگی هوا از نگاه یک نماینده مجلس

به گزارش باد صبا، یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، گفت: استفاده از سیستم های الکترونیک و هوشمند و ارائه خدمات الکترونیکی به مردم نقش بسزایی در مدیریت عبور و مرور در سطح شهر دارد که خود در کاهش آلودگی هوا موثر است.

راهکارهای کاهش آلودگی هوا از نگاه یک نماینده مجلس

محمد محمودی شاه نشین در گفت وگو با باد صبا درباره تاثیر فرهنگ سازی طرح هایی نظیر سه شنبه های بدون خودرو در کاهش آلودگی هوای کلانشهرها اعلام کرد: زمانی اینگونه طرح ها می تواند موثر واقع گردد که زیرساخت های آن نیز فراهم گردد. زمانی که مردم با کمبود وسیله حمل و نقل عمومی در سطح شهر روبه رو هستند نمی توان از آنها انتظار داشت که از خودروهای شخصی استفاده ننمایند.

وی گفت: توسعه مسیر دوچرخه سواری و اختصاص دوچرخه رایگان به مردم خود می تواند در فرهنگ سازی موثر باشد.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، درباره راهکارهای کاهش آلودگی هوا کلانشهرها، با بیان اینکه آلودگی هوای کلانشهرها یکی از معضلاتی است که امروز ما با آن روبه رو هستیم، اظهر کرد: باید در سه بخش به این موضوع پرداخته گردد؛ بخش اول مساله پیشگیری از عواملی است که موجبات آلودگی هوا را ایجاد می نماید که باید مدیریت گردد. در خصوص پیشگیری به عنوان مثال امروز گرمایش ساختمان های اداری و مجتمع های داخل شهرها آلودگی زیادی را به هوای کلانشهرها وارد می نماید که باید از این مساله پیشگیری کرد.

به گفته این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، همچنین می توان با استفاده از بنزین یورو 4 و یورو 5 قدری از آلودگی هوا کاست و با ارتقاء کیفیت حمل و نقل عمومی نیز می توان مردم را به سمت استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی سوق داد.

وی با بیان اینکه در بخش دوم مساله درمان و توسعه فضای سبز مطرح است، اضافه کرد: متاسفانه سرانه فضای سبز کلانشهرها متناسب با جمعیت آنها نیست و با استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارد که یکی از دلایل این امر بالابودن ارزش اراضی در کلانشهرهاست و از سوی دیگر مساله تامین آب فضای سبز است.

محمودی شاه نشین گفت: باید عبور و مرور در داخل کلانشهرها را مدیریت کنیم و به سمت پاسخگویی آنلاین به مردم برویم. خدمات رسانی به مردم باید به صورت الکترونیکی انجام گردد. اینگونه دیگر لازم نیست که مردم مسافت را در شهر جابه جا شوند تا به بانک یا اداره برای انجام کارها مراجعه نمایند.

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی در ادامه برنامه ریزی را به عنوان سومین مساله نام برد و گفت: ما باید چشم اندازی برای محیط شهرها داشته باشیم. امروز مساله بهداشت شهرها مدعی زیادی دارد، اما زمانی که موقع عمل می رسد همه شانه خالی می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "راهکارهای کاهش آلودگی هوا از نگاه یک نماینده مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهای کاهش آلودگی هوا از نگاه یک نماینده مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید