کیومرث مرزبان به 11 سال حبس محکوم شد

کیومرث مرزبان نویسنده و طنزپرداز که برای مدتی با رسانه هایی همچون رادیو فردا و من و تو در ساخت برنامه ها همکاری می کرد، از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب به 11 سال حبس محکوم شد.

کیومرث مرزبان به 11 سال حبس محکوم شد

ایرنا نوشت: محمدحسین آقاسی وکیل مدافع مرزبان با اعلام این خبر گفت: موکل طبق کیفرخواست صادره از سوی دادسرا، پنج عنوان اتهامی شامل اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، همکاری با دولت متخاصم، تبلیغ علیه نظام، توهین به مقدسات و توهین به مقامات و مسئولان داشت که دادگاه وی را از اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی تبرئه اما در ارتباط با چهار اتهام دیگر در مجموع به 23 سال و سه ماه حبس محکوم کرد.

این وکیل دادگستری اضافه نمود: دادگاه در ارتباط با اتهام همکاری با دولت متخاصم (آمریکا) موکل را به 11 سال حبس محکوم نموده که طبق ماده 134 قانون مجازات اسلامی در صورت قطعیت، مجازات اشد یعنی 11 سال حبس اجرا می گردد.

آقاسی با تاکید بر اعتراض به حکم صادره اضافه نمود: به طور قطع به این حکم اعتراض می کنیم زیرا معتقدیم هیچ ارتباطی بین موکل و دولت آمریکا وجود نداشته است و توهین به مقدسات را نیز قبول نداریم.

بر اساس آنچه پیشتر در سایت ها و فضای مجازی منتشر شده، کیومرث مرزبان سال 88 از ایران خارج و پس از هشت سال به کشور بازگشت و چهارم شهریور 97 بازداشت شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "کیومرث مرزبان به 11 سال حبس محکوم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیومرث مرزبان به 11 سال حبس محکوم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید