اسلام جاهدی: سهمیه نصف و نیمه برای پارالمپیک توکیو دارم

به گزارش باد صبا، اسلام جاهدی در گفتگو با خبرنگاران با یادآوری اینکه در مسابقات جهانی 2019 مجارستان سهمیه بازی های پارالمپیک توکیو در رشته پاراکانو را کسب کرد، گفت: البته این سهمیه به صورت صد در صد و قطعی نبود. زمانی می توان روی قطعیت آن حساب کرد که بتوانم مشابه نتیجه به دست آمده در مجارستان یا نتیجه بهتر از آن در مسابقات پیش رو تکرار کنم.

اسلام جاهدی: سهمیه نصف و نیمه برای پارالمپیک توکیو دارم

وی شرح داد: در مجارستان که یک از مرحله از رقابت های گزینشی پارالمپیک به حساب می آمد، قاره های آمریکا، اروپا و آسیا در رده های اول تا سوم بهترین ها قرار گرفتند. برزیل، اروپا و ایران کشورهای این قاره ها بودند که نمایندگان شان پیروز به کسب جایگاه برتر شدند. من هم نماینده ایران و قاره آسیا بودم.

ملی پوش پاراکانو ایران خاطرنشان کرد: با این نتیجه 50 درصد راه را برای حضور در پارالمپیک طی کردم. اگر بتوانم در مسابقات جهانی و انتخابی پیش رو عملکرد خوبی داشته باشم و مشابه نتیجه مجارستان یا بهتر از آن را به دست بیاورم، این سهمیه ام صد درصد می شود.

جاهدی در مورد زمان برگزاری این رقابت ها گفت: هنوز زمان دقیق مسابقات به صورت رسمی اعلام نشده اما صحبت هایی مبنی بر برگزاری آن در سال 2021 و به میزبان مجارستان است.

وی با یادآوری اینکه برای نخستین بار، رشته پاراکانو در فهرست بازی های پارالمپیک قرار گرفته، ابراز امیدواری کرد که بتواند با مسجل کردن سهمیه اش، حضوری قابل توجه در بازی ها داشته باشد.

وی در مورد فرایند تمرینی خود شرح داد: تا پیش از این که به خاطر شرایط خاص ایجاد شده، به پیگیری تمرینات در منزل و در حدی که بتوانیم آمادگی خود را حفظ کنیم، بسنده کردیم. این تمریتات را در زادگاهم انجام دادم. از امروز اما در تهران هستم تا در صورت امکان با شرایط تمرینی بهتر پیش بروم. امیدوارم این شرایط مهیا شود.

عضو تیم ملی پاراکانو ایران همچنین در مورد اقدامی که برای اهدای مدال خود به خانواده پرستار شهیده هرمزگان - آرزو باهو - انجام داده است، گفت: وقتی خبر شهادت این بانوی پرستار را شنیدم، خیلی متاثر شدم. دوست داشتم از طریقی به او و خانواده اش ادای دین داشته باشم به همین دلیل تصمیم گرفتم مدال قهرمانی ام در مسابقات قهرمانی آسیا که ارزشمندترین مدالم است را تقدیم خانواده این شهیده کنم.

جاهدی تاکید کرد: دوست داشتم این اقدام در سکوت انجام شود و به رسانه ها کشیده نشود اما وقتی مسئولانی معاون وزیر بهداشت، مدیرکل ورزش استان، استاندار و ... من را در این اقدام همراهی کردند، موضوع رسانه ای شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اسلام جاهدی: سهمیه نصف و نیمه برای پارالمپیک توکیو دارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلام جاهدی: سهمیه نصف و نیمه برای پارالمپیک توکیو دارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید