سارقان اشیای تاریخی در تونل 60 متری زمینگیر شدند

به گزارش باد صبا، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان همدان با بیان این که تونل 60 متری برای جستجو و حفاری اشیای تاریخی در همدان کشف شده است گفت: این تونل توسط افراد سودجو با هدف به دست آوردن اشیای تاریخی حفر شده بود که با هوشیاری مأموران کشف شد.

سارقان اشیای تاریخی در تونل 60 متری زمینگیر شدند

به گزارش باد صبا، سرهنگ محمدرضا حاجی عزیزی فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان همدان با اعلام این خبر اضافه کرد: در پیگیری خبری مبنی بر حفاری غیرمجاز، در یکی از روستاهای شهرستان رزن، عوامل یگان حفاظت پس از رصد اطلاعاتی و اطمینان از صحت خبر، برای برخورد با متهمان وارد عمل شدند.

او ادامه داد: در این خصوص با اخذ مجوز قضایی و با همکاری عوامل نیروی انتظامی، اقدام به بازرسی منزل مظنون کردیم که در پارکینگ او، حفاری به عمق 3 متر مشاهده و متهمان دستگیر شدند.

او تشریح کرد: انتهای این گودال، تونلی به طول، حدود 60 متر به سمت یک اثر ثبتی که حدود 300 متر با پارکینگ متهم فاصله داشت، حفر شده که انتهای آن به صورت حرفه ای سیم کشی نوری و روشنایی نصب شده بود که در این رابطه 3 نفر دستگیر شدند.

سرهنگ حاجی عزیزی اضافه کرد: طی دو هفته گذشته 9 نفر در رابطه با حفاری غیرمجاز و قاچاق اشیاء تاریخی و فلزیاب دستگیر شدند.

او در ادامه فعالیت های این یگان گفت: در بازرسی ازمنزل شخصی در اسدآباد نیز 3 قلم اشیای تاریخی از جمله یک قطعه مربوط به هزاره اول پیش از میلاد کشف شد.

این مقام انتظامی یادآور شد: در سه عملیات جداگانه نیز در همدان، ملایر و اسدآباد، 7 نفر در حین حفاری غیرمجاز دستگیر و یک دستگاه فلزیاب نیز کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان همدان اعلام نمود: کلیه متهمان برای برخورد قانونی تحویل مرجع قضایی داده شدند.

منبع: میراث آریا

به "سارقان اشیای تاریخی در تونل 60 متری زمینگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سارقان اشیای تاریخی در تونل 60 متری زمینگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید