چرا فردوسی پور 26 فوتبال آسیایی را گزارش نکرد؟

به گزارش باد صبا، مدیر شبکه ورزش سیما اخبار و حواشی حذف عادل فردوسی پور از گزارش باری های آسیایی را رد و در عین حال تاکید نمود که فردوسی پور از این هفته بازی ها را گزارش خواهد نمود.

چرا فردوسی پور 26 فوتبال آسیایی را گزارش نکرد؟

احسان شیعه ـ مدیر شبکه ورزش ـ در گفت وگویی با باد صبا، درباره سازوکار تلویزیون در انتخاب گزارشگران تلویزیون برای گزارش بازی های آسیایی و شایعه هایی مبنی بر حذف عادل فردوسی پور از قاب تلویزیون، اظهار کرد: همه این اخبار شایعه است. ما در شبکه ورزش سیما همچنان با ایشان همکاری داریم و آقای فردوسی پور به عنوان تهیه نماینده برنامه تلویزیونی و برنامه فوتبال 120 هستند و همچنان هم خواهند بود. همچنین گزارشگر فوتبال های ما هم هستند و کارشان را ادامه می دهند.

مدیر شبکه ورزش ادامه داد: آقای فردوسی پور به طور معمول هفته ای یا دو هفته ای یک بار فوتبال گزارش می نمایند و هیچ تغییری اتفاق نیفتاده است.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا پس از برگزاری 26 مسابقه فوتبال، عادل فردوسی پور تاکنون گزارش مسابقه ای از جریان جام ملت های آسیا را عهده دار نبوده است؟ اظهار کرد: عادل فردوسی پور در این مدت مشغولیت های دیگری داشته اند که بهتر است خود ایشان در این زمینه شرح بدهند. به دلیل همین مشغولیت ایشان کمتر در شبکه ورزش گزارش کردند اما با اصرار ما قرار است از این هفته بازی ها را گزارش نمایند.

شیعه شرح داد: مسابقات ایران از امارات گزارش داده می گردد و در صورتی که اشکالات فنی به وجود بیاید گزارشگر از داخل ایران بازی را گزارش خواهد نمود. اما به طور کلی آقای محمدرضا احمدی ـ گزارشگر اعزامی صداوسیما ـ از امارات مستقیم بازی های ایران را گزارش می نماید سازمان صداوسیما نیز از قبل تمهیدات فنی را برای این کار چیده است و اقداماتی از قبیل باکس صدا خریداری شده است تا از محل ورزشگاه به خوبی بتوانیم گزارش داشته باشیم.

وی درباره انتخاب گزارشگران بازی های آسیایی و اینکه با چه سازوکاری در تلویزیون انتخاب می شوند، شرح داد: اینطور نیست که صرفاً چند مجری برای گزارش بازی ها انتخاب شوند. در هر صورت تعداد کسانی که دوست دارند گزارش نمایند در کشور ما بسیار بالاست و ما روزانه مراجعه های متعددی مبنی بر گزارش بازی ها داریم اما طبیعتاً نمی توانیم به همه مراجعه ها پاسخ مثبت بدهیم. تعداد تعیینی هستند که گزارش می نمایند در حال حاضر در شبکه ورزش سیما هم از گزارشگران قدیمی و هم از گزارشگران جدید بازی ها را گزارش می نمایند عده ای نیز جوانانی هستند که از بین مسابقه آقای گزارشگر انتخاب شده اند؛ البته این گزارشگران بیشتر در حوزه های دیگر و با وسواس زیادی انتخاب شده اند و بازی ها هم به تناسب تخصص گزارشگران تقسیم می شوند؛ به عنوان مثال بعضی از گزارشگران در حوزه فوتبال های آلمان تخصص لازم را دارند و بعضی در حوزه فوتبال انگلیس تخصص بیشتری دارند در نتیجه با در نظر دریافت این موارد انتخاب گزارشگر صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: اگر به مسابقاتی که از شبکه ورزش پخش می شوند دقت کنید، همچنان آقایان جواد خیابانی، علیرضا علیفر، مزدک میرزایی و همچنین عادل فردوسی پور گزارش بازی ها را انجام می دهند. دوستان دیگر از جمله آقای محمدعلی و آقای محمدی مرام گزارشگران جدیدتری هستند که به تناسب، گزارش بازی ها به آنها واگذار می گردد.

وی ادامه داد: شبکه ورزش سیما از یک ماه پیش از شروع بازی های آسیایی برای این رویداد تدارک مفصلی دید. مجریان و محور برنامه ها تعیین شدند و از آنجا که در بازی های جام ملت ها قرار بر این بود که همه بازی ها را شبکه ورزش پخش کند طبیعتا چند ماه پیش بینی های بیشتری را نسبت به برنامه ها و بازی ها انجام می دادیم. گروه چند نفره ای به امارات اعزام شدند و مفصل گزارش ها از بازی های مختلف را ارائه می دهند روزی 10 ساعت برنامه از شبکه ورزش سیما به روی آنتن می رود گزارشگران ما مرتب در کنار تیم ملی حضور دارند و هر روز ما از تمرین تیم های ملی گزارش های زنده ای را ارسال می کنیم همچنین مصاحبه با کادر تیم ملی را در کمترین زمان به روی آنتن می بریم و به طور کلی کوشش شده است روزی 10 ساعت برنامه به بازی های جام ملتهای آسیا اختصاص بدهیم و مخاطب را با خود همراه کنیم.

مدیر کانال ورزش در سرانجام تاکید نمود: عادل فردوسی پور همچنان در شبکه ورزش گزارش دارد. این هفته یک بازی را گزارش می نمایند و هفته های آینده نیز همین طور گزارش بازی ها به ایشان واگذار خواهد شد.

خبرنگار: سهیلا شهبازی

دبیر خبر: پیوند مرزوقی

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چرا فردوسی پور 26 فوتبال آسیایی را گزارش نکرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا فردوسی پور 26 فوتبال آسیایی را گزارش نکرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید