پیش بینی برداشت 19 هزار تن میوه هسته دار در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش باد صبا، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد از پیش بینی برداشت 19 هزار تن میوه از باغات هسته دار این استان اطلاع داد.

پیش بینی برداشت 19 هزار تن میوه هسته دار در کهگیلویه و بویراحمد

زواره آزادپور در گفت وگو با خبرنگار باد صبا گفت: از این میزان 15 هزار و 840 تن هلو، یک هزار و 250 تن آلو (بخارا، شابلون، کالیفرنیا و قطره طلا)، یک هزار و 100 تن زردآلو، 290 تن گیلاس و 520 تن شلیل است.

وی افزود: شهرستان های بویراحمد و دنا بیشترین سطح زیر کشت محصولات هسته دار را دارند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: در مجموع 2 هزار و 144 هکتار سطح زیر کشت محصولات هسته دار استان است که از این میزان یک هزار و 370 هکتار بارور و 773 هکتار در مرحله نونهالی و غیر بارور هستند.

آزادپور توضیح داد: بخشی از این فراوریات در سطح استان مصرف می گردد و بخشی نیز به استان های اصفهان، فارس و خوزستان ارسال می گردد.

وی ادامه داد: در سالجاری با توجه به سرمازدگی کمتر، افزایش سطح باغات بارور استان و استفاده از ارقام تجاری و بازار پسند میزان فراوری باغات هسته دار استان افزایش یافت.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان نمود: در سال گذشته 17 هزار و 20 تن فراوری محصولات هسته دار در استان داشتیم و در امسال به 19 هزار تن رسیده که افزایش 11 درصدی در این زمینه داشته ایم.

آزادپور اعلام کرد: استفاده از نهال های استاندارد و مورد اطمینان و تغذیه اصولی، استفاده از روش های مبارزه تلفیقی علیه آفات و بیماری ها می تواند در افزایش این محصولات و بهتر شدن کیفیت آنها موثر باشد.

وی افزود: کسانی که علاقمند به احداث باغ محصولات هسته دار هستند می توانند به مراکز خدمات و مدیریت جهاد کشاورزی مراجعه نموده تا هم از پایه ها و نهال های مطمئن، سالم و با اصالت استفاده نمایند و هم با مشاوران تغذیه گیاهی مشورت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیش بینی برداشت 19 هزار تن میوه هسته دار در کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی برداشت 19 هزار تن میوه هسته دار در کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید