موزه ها تا 13 فروردین 99 به طور کامل تعطیل هستند، مردم به موزه ها نروند

به گزارش باد صبا، مدیر اداره کل موزه ها و اموال منقول تاریخی تاکید کرد: موزه ها از 29 اسفند 98 تا 13 فروردین 99 به طور کامل تعطیل هستند، فقط کارمندان موزه در روز های تعطیل غیررسمی باید در موزه حضور داشته باشند.

موزه ها تا 13 فروردین 99 به طور کامل تعطیل هستند، مردم به موزه ها نروند

به گزارش گروه فرهنگی باد صبا، به دنبال مطرح شدن برخی اظهارنظر ها و شایعات مبنی بر تعطیلی فقط پنج روزه موزه ها و فعال بودن فضا های تاریخی و موزه ای زیر نظر وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دیگر روز های نوروز به جز تعطیلات رسمی این ایام، مدیر اداره کل موزه ها این شایعه را رد کرد.

محمدرضا کارگر - مدیر اداره کل موزه ها و اموال منقول تاریخی وفرهنگی وزارتخانه - با بیان این که دو نوع تعطیلی در حال حاضر برای موزه ها متصور هستیم، گفت: یک تعطیلی برای موزه برای بازدیدکنندگان موزه ای داریم و یک تعطیلی برای کارکنان موزه ها.

او با بیان این که دیگر کارکنان سازمان ها و وزارتخانه ها و اداره ها، تابع تصمیمات اداری و کاری هستند، اضافه نمود: دولت هیچ کدام از مشاغل و وزارتخانه ها را تعطیل اعلام نکرده است و طبق دستور وزیر میراث، منظور از تعطیلات رسمی در روز های 29 اسفند 1398 و روز های یکم تا چهارم، دوازدهم و سیزدهم فروردین 1399 برای کارکنان موزه هاست و نه فعالیت موزه ها.

وی بیان نمود: بنابراین موزه ها برای مخاطبان موزه ای از 29 اسفند 98 تا 13 فروردین 99 تعطیل است و در ادامه نیز با توجه به شرایط عمومی و شرایط شیوع کرونا در کشور تصمیمات بعدی گرفته می شوند.

از سوی دیگر این تاکید مونسان برای تعطیلی موزه ها را می توان به بیانیه هایی که در طول روز های گذشته ابلاغ کرده، نیز تعمیم داد.

او 21 اسفند در بیانیه ای ضمن دعوت مردم برای سفر نرفتن و در خانه ماندن جهت مقابله با کرونا، از تمهیدات ویژه سفر برای هموطنان بعد از فروکش کردن شیوع این بیماری خبر داد.

از سوی دیگر بر اساس تصمیم گیری های معاونت میراث فرهنگی و اداره کل موزه های وزارتخانه در چهارشنبه 28 اسفند، تصمیم گرفته شده است به دلیل تعطیل بودن فضا های موزه ای برای علاقمندان از روز نخست فروردین 11399تا 13 فروردین، هر روز یک موزه، از ساعت 13 تا 15 در سایت آپارات و به صورت آنلاین شود و در صورت استقبال مردم از این اقدام، قطعا این کار می تواند، تداوم پیدا کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "موزه ها تا 13 فروردین 99 به طور کامل تعطیل هستند، مردم به موزه ها نروند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ها تا 13 فروردین 99 به طور کامل تعطیل هستند، مردم به موزه ها نروند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید