محسن وزیری مقدم درگذشت

به گزارش باد صبا، محسن وزیری مقدم ـ طراح، نقاش و مجسمه ساز امروز ـ جمعه ـ در سن 94 سالگی درگذشت.

محسن وزیری مقدم درگذشت

هامون وزیری مقدم ـ فرزند ارشد این هنرمند و مدیر و موسس بنیاد محسن وزیری مقدم ـ در گفت وگویی با باد صبا این خبر را تایید نموده است.

بر این اساس محسن وزیری مقدم ـ از هنرمندان مطرح هنرهای تجسمی ایران ـ صبح امروز ـ 16 شهریور ماه ـ به دلیل کهولت سن در منزلش در شهر رم درگذشت.

وی درباره پدرش ـ محسن وزیری مقدم ـ چنین گفت: با اینکه پدر دچار کهولت سن گردیده بودند، اما همچنان تا آخر عمرشان به خلق آثار هنری ادامه دادند که برخی از این آثار در گالری اعتماد به نمایش درآمد. پدر همچنین فعالیتشان را در خارج از کشور ادامه دادند و بعد از نمایشگاه اعتماد، در کشوری چون آلمان هم نمایشگاهی از آثار او برگزار گردید.

به گزارش باد صبا، وزیری مقدم از شاخص ترین نقاشان نوگرای ایران بود که با رویکردی مدرنیستی و سبکی شخصی، آثاری بدیع و منحصر به فرد خلق نموده است.

وی از نخستین دانش آموختگان دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهرانبود و در سال های 1348 تا 1355 ریاست دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران را بر عهده داشت.

نمایشگاهی از نقش برجسته های محسن وزیری مقدم تیر ماه سال جاری در گالری اعتماد برگزار گردید.

سال گذشته نیز نمایشگاه خوانش، دربرگیرنده آثاری از 15 هنرمند از سه نسل مختلف هنرهای تجسمی کشور برگزار گردید که آثار وزیری مقدم هم در آن قرار داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "محسن وزیری مقدم درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محسن وزیری مقدم درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید