ماراتن جام هرمز بین المللی می گردد

به گزارش باد صبا، مجید کیهانی در تبادل نظر با خبرنگاران گفت: پنجمین دوره مسابقه دو ماراتن مردان قهرمانی کشور با عنوان جام هرمز به مسافت 42 کیلومتر با شرکت 86 دونده از استان های سراسر کشور در جزیره هرمز برگزار گردید.

ماراتن جام هرمز بین المللی می گردد

کیهانی اظهارداشت: رقابت دو ماراتن آقایان با استقبال پرشور مردم خونگرم جزیره هرمز به طول راستا 42 کیلومتر و 98 متری برگزار گردید.

وی با اشاره به شرایط آب و هوای جزیره هرمز عنوان نمود: شرایط خوبی که جزیره هرمز دارد برای برگزاری این تورتمنت ها مکان مناسبی است.

رئیس فدراسیون دوومیدانی ایران بیان داشت: شرایط برگزاری در جزیره هرمز مناسب بوده و امیدواریم که این جام که به نام هرمز است وازسال آینده به صورت بین اللمللی در این جزیره برگزار گردد.

وی بیان داشت: در سرانجام این مسابقه محمد فرجی از خراسان رضوی، علی اکبر بذریاز از خراسان شمالی، سید طاها غفاری از کردستان، منصور بیات از البرز، حسن عابدی از فارس و رحیم رستگاری از مرکزی به ترتیب مقام های اول تا ششم را کسب کردند.

کیهانی اظهارداشت: بر اساس اعلام فدراسیون دو و میدانی، در ماراتن مردان به نفر اول 200 میلیون ریال، نفر دوم 120 میلیون ریال، نفر سوم 70 میلیون ریال، نفر چهارم 40 میلیون ریال، نفر پنجم 30 میلیون ریال، نفر ششم 20 میلیون ریال و نفرات هفتم تا دهم 10 میلیون ریال اهدا می گردد.

دو ماراتن آقایان قهرمانی کشور با عنوان جام هرمز با حمایت شرکت بناگستر کرانه در جزیره هرمز استان هرمزگان برگزار گردید. برابر توافقنامه و برنامه زمان بندی این مسابقات، رقابت ماراتن آقایان در حاشیه سواحل زیبای خلیج فارس در جزیره هرمز برگزار گردید.

در سرانجام این مسابقات به ترتیب محمد فرجی از استان خراسان رضوی با زمان دو ساعت و 37 دقیقه و 45 ثانیه، علی اکبر ندری از استان خراسان شمالی با زمان دو ساعت و 39 دقیقه و 22 ثانیه،سید طاها غفاری از استان کردستان با زمان دو ساعت و 39 دقیقه و 58 ثانیه، منصور بیات از استان البرز با زمان دو ساعت و 44 دقیقه و 10 ثانیه، حسن عابدی از استان دو ساعت و 45 دقیقه و 36 ثانیه و رحیم رستگاری از استان مرکزی با زمان دو ساعت و 46 دقیقه و 27 ثانیه حائز رتبه های اول تا ششم شدند.

در ماراتن آقایان به نفر اول 200 میلیون ریال،نفر دوم 120 میلیون ریال،نفر سوم 70 میلیون ریال،نفر چهارم 40 میلیون ریال،نفر پنجم 30 میلیون ریال،نفر ششم 20 میلیون ریال و نفرات هفتم تا دهم 10 میلیون ریال اهدا شد.

این مسابقات از جمله رقابت های قهرمانی کشور مندرج در تقویم سالیانه فدراسیون دوومیدانی بوده و شرکت ورزشکاران منوط به اعزام از سوی هیأت های استانی سراسر کشور و برابر آیین نامه مصوب کمیته برگزاری مسابقات و لیگ است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ماراتن جام هرمز بین المللی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماراتن جام هرمز بین المللی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید