قاسمی: بازگشت به کشتی فعلاً نه؛ به مربیگری فکر می کنم، تیم ملی دو عضو باتجربه اش را از دست داد

دارنده مدال طلای کشتی آزاد المپیک 2012 لندن گفت: رضا یزدانی و پرویز هادی، عنوان دار و باتجربه تیم بودند که می توانستند روحیه مثبتی به تیم تزریق نمایند.

قاسمی: بازگشت به کشتی فعلاً نه؛ به مربیگری فکر می کنم، تیم ملی دو عضو باتجربه اش را از دست داد

کمیل قاسمی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد سفرهایی که این روزها به مناطق محروم کشور انجام می دهد، گفت: همه ما کشتی گیرها چه با مدال و چه بی مدال، یک روز از کشتی خواهیم رفت. برای من خیلی باشکوه است که توانستم مدال بگیرم و مردم کشورم را شاد کنم، شادم که زحمات این سال هایم نتیجه داده، اما جدای از مدال، مسئولیتی اجتماعی بر گردن من است.

وی ادامه داد: شاید خیلی افراد به کشتی آمده و مدال گرفته و یا نگرفته باشند و دنیای قهرمانی شان به سرانجام رسیده، اما من اینطور نیستم. وقتی درد جامعه ام را می بینم دوست دارم کاری انجام دهم. شاید مدال های ما باعث گردد مسائل بخشی از مردم به گوش آنهایی که باید، برسد و بتواند دردی از مردم را به جامعه نشان دهد. در مورد سفرهای اخیر باید از رسول خادم تشکر کنم که به عنوان لیدر ما، دغدغه اجتماعی دارد. او استاد و مربی ماست که همواره از او یاد می گیریم.

دارنده دو مدال طلا و نقره المپیک های 2012 و 2016 که بعد از مسابقات انتخابی روز هفتم تیر از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد، در مورد اینکه در آن انتخابی، سه مدعی برای دوبنده تیم ملی حضور داشتند اما امروز نه او هست و نه پرویز هادی، اعلام کرد: من خوب تمرین نموده بودم و بدنم آمادگی خوبی داشت. کشتی دو بحث مهم دارد، یکی اینکه خوب تمرین کنی تا بدنت آماده گردد و دیگر اینکه از آمادگی روحی و روانی خوبی برخوردار باشی، که دومی خیلی اهمیت دارد. آمادگی جسمانی ام خوب بود ولی به لحاظ روحی واقعا آماده مسابقه نبودم. یکسری مسائل وجود داشت که نمی خواهم در موردش صحبت کنم. نتوانستم تمرکز لازم برای مسابقه را به دست بیاورم. به همین دلیل دیدم در این شرایط بهتر است نباشم و برای سایر مدعیان آرزوی موفقیت کردم.

قاسمی عنوان نمود: شرایط به نوعی برایم سخت شده بود. تمرین کردن و آماده نگه داشتن بدنم در آن سطح که بگردد در مسابقات جهانی و المپیک شرکت کرد، تمرکز زیادی می خواهد که من دیدم نمی توانم این تمرکز را به دست بیاورم و صلاح بر این بود که از دنیای قهرمانی خداحافظی کنم.

وی در پاسخ به این سوال که بدن او یک بار در سال به مرز آمادگی می رسد و آیا همین موضوع و تغییراتی که در کار ایجاد شده، دلیل خداحافظی اش بوده است؟، توضیح داد: شرایط بدنی من طوری است که دیر به مرز آمادگی می رسم و از آن طرف، در طول سال، فقط یک بار به مرز آمادگی مطلوب و دلخواهم خواهم رسید. مسابقه انتخابی، چیزی است که من همواره به آن احترام گذاشته و سعی نموده ام تابع مقررات باشم. هیچ وقت جز این نبوده است.

آزادکار پیشین تیم ملی گفت: در هر مسابقه ای که رفتم بدون انتخابی نبوده و هیچ گاه هم نبوده که بخواهم بدون مسابقه انتخابی، به مسابقه بروم. همواره با کادرفنی تیم ملی هماهنگ بوده ام. شرایط طوری بود که سال جاری نتوانستم تمرکز روحی و روانی لازم را داشته باشم و به آن شرایطی که دلخواهم است و برای پیروزی لازم بود، برسم. بعد هم تصمیم گرفتم خداحافظی کنم.

قاسمی در مورد اینکه ممکن است برای المپیک نظرش تغییر کند و مثل خیلی از سنگین وزن های تاریخ کشتی، بار دیگر به میدان بازگردد، به خبرنگاران گفت: هنوز که نظرم برنگشته و فعلاً هم این تصمیم را ندارم، باید ببینم در آینده چه خواهد شد.

وی در مورد تیم ملی اعزامی به مسابقات جهانی نورسلطان، گفت: تیم ما دو کشتی گیر باتجربه اش را از دست داد. رضا یزدانی و پرویز هادی، عنوان دار و باتجربه تیم بودند که می توانستند روحیه مثبتی به تیم تزریق نمایند، حالا تیم متفاوتی راهی مسابقات جهانی می گردد. کشتی گیران جوانتر جای آنها را گرفته اند و برخی نفرات هم بار اولشان هست راهی این رقابت ها می شوند. واقع بینانه نگاه کنیم کار تیم سخت است، ضمن اینکه مسابقه جهانیِ پیش از المپیک است و باید سهمیه هم بگیریم، با این وجود من خوشبین هستم که بچه ها بتوانند بهترین نتیجه را کسب نمایند.

دارنده مدال نقره مسابقات جهانی 2014 در مورد اینکه آیا قصد مربیگری دارد، تاکید نمود: ما از خانواده کشتی هستیم، 21 -20 سال در کشتی بودم و تجربیات زیادی کسب کردم، اگر شرایطش فراهم گردد، به مربیگری هم فکر می کنم. دوست دارم در آینده به کشتی یاری کنم، ورزشی که در آن توانستم تا این مرحله بالا بیایم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "قاسمی: بازگشت به کشتی فعلاً نه؛ به مربیگری فکر می کنم، تیم ملی دو عضو باتجربه اش را از دست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاسمی: بازگشت به کشتی فعلاً نه؛ به مربیگری فکر می کنم، تیم ملی دو عضو باتجربه اش را از دست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید