ضرورت برنامه ریزی جامع برای استفاده بهینه از ذخیره آب سد سبلان

به گزارش باد صبا، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: برنامه ریزی جامع برای استفاده بهینه از ذخیره آب سد سبلان ضروری است.

ضرورت برنامه ریزی جامع برای استفاده بهینه از ذخیره آب سد سبلان

به گزارش باد صبا به نقل از ایرنا، عباس جنگی مرنی روز یکشنبه در بازدید از سد سبلان با اشاره به ذخیره نزدیک به 60 میلیون مترمکعب آب در سد سبلان، نسبت به برنامه ریزی برای استفاده بهینه از آب ذخیره شده در این سد تاکید کرد.

وی اعلام نمود: خوشبختانه سد سبلان نسبت به میزان ذخیره آب در سال گذشته کمبودی نداشته و نسبت به افزایش حجم ذخیره ای سد برای ماه های آینده خوشبین هستیم.

او با اشاره به اینکه بارش باران و ذوب برف در ماه های آینده بر افزایش میزان آب ذخیره شده تاثیرگذار خواهد بود، اظهارداشت: اگر بارش ها در ماه های آینده تداوم یابد حجم آب ذخیره شده سد نیز بیشتر خواهد بود.

جنگی مرنی به ضرورت پایش میزان ورودی و خروجی این سد با استفاده از آمار و اطلاعات ایستگاه های هیدرومتری و هواشناسی تاکید کرد و گفت: با این روش می توان برنامه ریزی مناسبی برای استفاده بهینه از منابع و مصارف سد سبلان در سال جاری بعمل آورد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل همچنین اضافه نمود: در حال حاضر شرایط ذخیره آب در این سد مناسب است و برنامه ریزی دقیق برای بهره برداری از پتانسیل آبی سد ضروری است.

منبع: همشهری آنلاین

به "ضرورت برنامه ریزی جامع برای استفاده بهینه از ذخیره آب سد سبلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت برنامه ریزی جامع برای استفاده بهینه از ذخیره آب سد سبلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید