دستگیری تقلیدکننده صدای معاون وزیر بهداشت

به گزارش باد صبا، فرمانده انتظامی تهران عظیم از دستگیری 27 تن از ناشران اکاذیب مرتبط با کرونا در پایتخت اطلاع داد.

دستگیری تقلیدکننده صدای معاون وزیر بهداشت

به گزارش باد صبا از ایسنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای طرح ضد عفونی اماکن و مراکز پلیس با حضور در جمع باد صبا درباره اقدامات پلیس در زمان شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: ماموران پلیس از همان روزهای نخست اعلام ورود کرونا به کشور در حالت آماده باش بوده و در این زمینه تمهیدات و تدابیری برای حفظ امنیت و نیز برخورد با سودجویان و محتکران را در فضای حقیقی و مجازی در دستور کار قرار دادند.

وی با بیان اینکه در این زمینه همکاران من در پلیس امنیت مالی، پلیس پیشگیری، پلیس امنیت و ... اقدامات قابل توجهی انجام دادند، گفت: بیش از 78 میلیون ماسک احتکار شده طی این مدت در پایتخت کشف و ضبط شده است. همچنین صدها لیتر مواد ضدعفونی نماینده نیز کشف شده که این اقلام پس از آنالیز شرایط بهداشتی به وزارت بهداشت تحویل داده شده است.

سردار رحیمی اضافه نمود: همچنین بیش از 200 نفر نیز تا به این لحظه که اقدام به احتکار و سودجویی در این فضا نموده بودند شناسایی و دستگیر شدند که پرونده آنان به مرجع قضایی تحویل داده شده است.

وی درباره اقدامات پلیس در فضای مجازی نیز گفت: متاسفانه بعضی از افراد سودجو که بعضا در خارج از کشور بوده و با نیت شوم و مقرضانه اقدام به فراوری محتوا می نمایند در فضای مجازی فعال هستند. تا به این لحظه بر اساس رصدها و اقدامات اجرا شده 27 نفر از افرادی که اقدام به نشر اکاذیب و دامن زدن به شایعات نموده بودند دستگیر شدند. همچنین 15 نفر از افرادی که اقدام به احتکار اقلام بهداشتی و فروش آن به وسیله فضای مجازی نموده بودند هم دستگیر شدند.

به گفته فرمانده انتظامی تهران عظیم، فردی که اقدام به تقلید صدای دکتر ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت نموده بود نیز در میان دستگیر شدگان واقع شده است و علاوه بر آن شش نفر از ادمین های کانال های فضای مجازی نیز که اقدام به شایعه پراکنی نموده بودند دستگیر شدند.

سردار رحیمی در خصوص بعضی شایعات پیرامون اعلام تعطیلی پمپ بنزین ها و فروشگاه ها نیز اظهار کرد: این موارد نیز کذب بوده و خواهش ما از مردم این است که به شایعات توجه ننمایند.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه اقدامات پلیس در برخورد با احتکار و هر گونه سودجویی و شایعه پراکنی ادامه خواهد داشت، گفت: با اقداماتی که ما انجام دادیم نزدیک به 100 درصد از انبارهای نگهداری از اقلام بهداشتی و قضایی در تهران مورد بازرسی قرار گرفته که خوشبختانه بالغ بر 98 درصد آنها مسئله ای نداشته و کار خود را به درستی انجام داده اند.

سردار رحیمی درباره ضدعفونی مراکز پلیس نیز گفت: در این زمینه قرارگاهی از همان روزهای نخست در ناجا و پلیس پایتخت تشکیل شد که اقدام به ضدعفونی اماکن پلیس و نیز رصد سلامتی و توزیع اقلام بهداشتی میان ماموران نموده است که تا به امروز اقدام به توزیع 7000 بسته بهداشتی، 30 هزار ماسک و 2800 قرص کلر نموده و طی چندین نوبت نیز تمامی مراکز انتظامی، تحت نظرگاه ها و ... ضد عفونی شده اند.

منبع: جام جم آنلاین

به "دستگیری تقلیدکننده صدای معاون وزیر بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری تقلیدکننده صدای معاون وزیر بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید