کوشش دموکرات ها برای جلب حمایت اکثریت با هدف استیضاح ترامپ

تنها چند روز قبل از تعطیلات تابستانی مجلس نمایندگان آمریکا، تعدادی از دموکراتها از طرح استیضاح رئیس جمهور ایالات متحده حمایت کردند و اکنون تعداد حامیان استیضاح به اکثریت قریب به اتفاق دموکراتها نزدیک شده است.

کوشش دموکرات ها برای جلب حمایت اکثریت با هدف استیضاح ترامپ

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، در حالی که نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در شرایط کنونی تمایلی به حمایت از طرح استیضاح دونالد ترامپ ندارد، ولی حمایت تعداد دیگری از نمایندگان دموکرات در روزهای قبل از تعطیلات تابستانی کنگره از طرح استیضاح، به چالش جدیدی برای پلوسی تبدیل شده است. دموکراتها به تدریج به اکثریت لازم برای مطرح کردن استیضاح ترامپ نزدیک شده اند.

بر اساس این گزارش، حامیان استیضاح ترامپ بر این باورند که میزان حمایت ها از طرح استیضاح پس از بازگشت نمایندگان از تعطیلات 6 هفته ای رو به افزایش خواهد بود. روز دوشنبه دو نماینده دموکرات دیگر حمایت خود را از طرح استیضاح اعلام نموده اند. از چهارشنبه گذشته تاکنون ده ها نماینده دموکرات دیگر نیز از این طرح حمایت نموده اند. حمایت نمایندگان دموکرات از استیضاح ترامپ، پس از حضور رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 و اظهارات وی درباره عملکرد ترامپ، به شدت افزایش داشته است.

تاکنون 106 نماینده دموکرات خواهان استیضاح ترامپ شده اند. دموکراتها برای پیگیری نهایی این طرح به 118 امضا احتیاج دارند و اکنون در آستانه موفقیت در این مساله قرار گرفته اند.

با این حال پلوسی که به شدت نگران تبعات منفی استیضاح در شرایط فعلی است، ظاهرا هیچ عجله ای برای طرح این مساله ندارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کوشش دموکرات ها برای جلب حمایت اکثریت با هدف استیضاح ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش دموکرات ها برای جلب حمایت اکثریت با هدف استیضاح ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید