آیا بدهکار بانکی زندانی می شود؟

به گزارش باد صبا، برخلاف تصور عامه مردم بدهکار بانکی فقط در مواردی خاص به زندان می رود و در مابقی شرایط با حکم دادگاه آزاد است.

آیا بدهکار بانکی زندانی می شود؟

به گزارش خبرنگار ، بسیاری از افراد فکر می کنند در صورت بدهکار بودن فردی می توانند او را به زندان بیندازند و از این طریق طلب خود را وصول کنند اما نکته قابل توجه این است که تمام بدهکاران راهی زندان نمی شوند و دادگاه برای تمام افرادی که بدهی مالی دارند حبس در نظر نمی گیرد.

اگر پرداخت طلب شاکی که دادگاه مبلغ آن را مشخص کرده ممکن نباشد بدهکار باید تا زمان اجرای حکم یا پذیرفته شدن ادعای ناتوانی او از پرداخت بدهی باید در زندان بماند.

البته سوال دیگری که پیش می آید این است که اگر کسی به دیگری بدهی داشته باشد و طلبکار از او شکایت کند در چه صورت فرد زندانی می شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت: چنانچه بدهکار تا 30 روز پس از ابلاغ اجراییه ضمن ارائه صورت کلیه اموال خود ادعای ناتوانی از پرداخت بدهی را اقامه کرده باشد حبس نخواهد شد.

براساس ماده 3 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی اگر پرداخت طلب شاکی ممکن نباشد فرد بدهکار حبس به تقاضای شاکی تا زمان اجرای حکم حبس می شود و پس از پذیرفته شدن ادعای ناتوانی او از پرداخت آزاد خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آیا بدهکار بانکی زندانی می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا بدهکار بانکی زندانی می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید