باخت سنگین به روسیه تلنگر بود، فیفادی گریبانگیر فوتسالمان شده است

به گزارش باد صبا، سیدمحمد ناظم الشریعه در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به حضور تیم ملی فوتسال ایران در تورنمنت کاسپین و کسب یک پیروزی، یک تساوی و یک باخت گفت: بعد از سال 2018 این تقریبا اولین تورنمنتی بود که تمام بازیکنان را دور هم جمع کردیم. بازیکنان را مدتی از نزدیک ارزیابی نکرده بودیم. این تورنمنت بهترین رقابت هایی است که برای دومین بار در آن حاضر شدیم. البته سال گذشته وقتی قزاقستان نتوانست میزبانی را قبول کند، با رایزنی روسیه به اسلواکی رفتیم و آنجا هم محک خوبی خوردیم.

باخت سنگین به روسیه تلنگر بود، فیفادی گریبانگیر فوتسالمان شده است

قزاقستان را به سختی بردیم

وی اضافه کرد: ایراد اصلی ما در این مسابقات که آنرا قبل از آغاز بازی ها پیش بینی می کردم، ناهماهنگی بازیکنان بود. بازیکنان باید زیر فشار و در بازی های سنگین محک می خوردند. قزاقستان چند بازیکن برزیلی داشت ولی در این بازی سخت توانستیم 2 بر یک پیروز شویم. مقابل آذربایجان هم دو گل عقب افتادیم. این تیم هم چند بازیکن برزیلی داشت و تمرکزشان روی این بازیکنان بود. معین بود که ایراداتی داریم ولی بازی را به تساوی کشاندیم و حتی در لحظات پایانی می توانستیم برنده باشیم.

با شرایط نامرتب مقابل روسیه قرار گرفتیم

سرمربی تیم ملی فوتسال با اشاره به باخت سنگین مقابل روسیه و دلایل این شکست توضیح داد: چند بازیکن ما از جمله حسن زاده، اسماعیل پور، توکلی، طیبی به خاطر تعطیلی لیگ های خارجی مدتی بود که بازی ننموده بودند. از سوی دیگر قرار بود مسابقه ساعت 19 آغاز گردد اما ساعت 15 یکباره اعلام کردند که مسابقه به خاطر پخش تلویزیونی یک ساعت زودتر برگزار می گردد. برنامه استراحت و تغذیه تیم طبق ساعت 19 پیش بینی شده بود اما همه چیز تغییر کرد و با شرایط نامرتب وارد این مسابقه شدیم.

بازیکنان کُند بودند

ناظم الشریعه تاکید نمود: طیبی و احمدی به خاطر محرومیت در این مسابقه حضور نداشتند. در لحظات ابتدایی مسابقه گل خوردیم بازیکنان به خاطر اتفاقاتی که گفتم، کُند بودند. البته به بازیکنان جوان هم میدان دادیم ولی به خاطر تغییر برنامه، بدن بازیکنان خالی نموده بود.

به رکورد نباختن فکر ننموده بودم

وی درباره شکسته شدن رکورد 31 بازی بدون باخت تیم ملی فوتسال، یادآور شد: به این موضوع خیلی فکر ننموده بودم. پیشرفت فوتسال مهمتر از این مسائل است. این باخت سنگین شاید تلنگری بود برای ما که باید با شرایط کاملا آماده به میدان برویم. برای بازی با روسیه فقط 10 بازیکن داشتیم. در مجموع با 14 بازیکن در این تورنمنت حاضر شدیم اما خود روسیه 16 بازیکن آورده بود. پنج بازیکن اصلی این تیم در بازی با آذربایجان استراحت کردند تا مقابل ما مسئله ای نداشته باشند. داوری هم یک مقدار بد بود. به هر حال آدم باید در تمام شرایط قرار بگیرد و این موضوعات را تجربه کند. نمی گویم وحشتناک اما خوب است که ایرادات را بدانیم. باید بیشتر تمرین کنیم و با هماهنگی به میدان برویم.

شرایط ملی پوشان در باشگاه ها متفاوت است

شاکله تیم ملی فوتسال بازیکنانی هستند که حدود چهار سال کنار هم بازی می نمایند. چرا بعد از گذشت چهار سال هنوز بحث ناهماهنگی ملی پوشان مطرح است؟ ناظم الشریعه در پاسخ به این سئوال، گفت: بازیکنان تیم ملی در باشگاه های مختلف، با مربیان متفاوت و افکار گوناگون بازی می نمایند. شاید یک بازیکن در تیم ملی عقب گیر باشد اما مربی باشگاهی او را در پست دیگری به کار بگیرد. چیزی که ما در تیم ملی از بازیکنان می خواهیم متفاوت از باشگاه ها است و برای همین می گویم باید هماهنگی ایجاد گردد. علاوه بر این، بازیکنانی که کنار ملی پوشان در رده های باشگاهی بازی می نمایند، متفاوت از تیم ملی هستند. احتیاج به تمرین بیشتری داریم تا تیم به هماهنگی برسد.

فیفادی ها گریبانگیر فوتسالمان شده است

سرمربی تیم ملی فوتسال درباره مهمترین دغدغه هایش بعد از تورنمنت روسیه، اظهار کرد: باید روی کارهای دفاعی بیشتر کار کنیم. همانطور که گفتم احتیاج به تمرین داریم. متاسفانه فقط در فیفادی می توانیم تمام بازیکنان را در اختیار داشته باشیم. این فیفادی ها گریبانگیر فوتسال ما شده است. جالب اینجاست که حتی مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا هم در فیفادی نیست هرچند که در نظر داریم تیم جوانی را به این مسابقات ببریم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "باخت سنگین به روسیه تلنگر بود، فیفادی گریبانگیر فوتسالمان شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باخت سنگین به روسیه تلنگر بود، فیفادی گریبانگیر فوتسالمان شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید