کولینا راجع به VAR نظری نداد، موافقت ضمنی را گرفته ایم

به گزارش باد صبا، علیرضا فغانی درباره حضور کولینا در ایران و تماشای دیدار تیم های استقلال و پرسپولیس به رادیو تهران گفت: جلسات خوبی در ارتباط با یاری داور ویدئویی (VAR) با آقای کولینا داشتیم و اطلاعات خوبی از وی گرفتم. کولینا در زمینه تأیید VAR دخالتی نداشت و فقط از امکانات ما بازدید کرد.

کولینا راجع به VAR نظری نداد، موافقت ضمنی را گرفته ایم

وی ادامه داد: بنده با آقای کولینا صحبت هایی راجع به ایران و لیگ فوتبال کشورمان داشتم. ایشان راجع به دربی چیزهایی شنیده بود و تجربه اش از جو دربی را مطرح کرد.

داور بین المللی فوتبال ایران با بیان اینکه کولینا نظارتی روی VAR آفلاین در دربی نداشت، تاکید نمود: ایشان هیچ نظری درباره نحوه استفاده از یاری داور ویدئویی نداشت و می گفت در جایگاهی نیستم که در این خصوص نظر بدهم.

فغانی اضافه کرد: ما موافقت ضمنی برای استفاده از VAR داخلی را با توجه به محدودیت ها گرفته ایم و امیدوارم از فصل آینده از این تکنولوژی استفاده کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکانات داخلی پاسخگوی این تکنولوژی است؟ گفت: قطعاً همینطور است. می طلبد هماهنگی ها بین فدراسیون و صدا و سیما صورت بگیرد. ممکن است حتی با VAR هم داوران مرتکب اشتباه شوند مثل بازی شب گذشته یوونتوس و میلان.

داور بین المللی فوتبال ایران درباره عدم قضاوتش در دربی و ارتباطش با این صحبت که گفته بود دیگر این مسابقه را قضاوت نمی کند، گفت: حرفم این بود اگر یک داور پشت سر هم در دربی داوری کند، برای مردم تکرار می گردد. ما داوران خوبی داریم. در ال کلاسیکو هم اینطور نیست که یک داور دو سه مرتبه متوالی قضاوت نمایند.

فغانی در مورد اینکه برخی از سرمربیان نمی خواهند تعدادی از داوران برای تیم هایشان قضاوت نمایند، گفت: در جایگاهی نیستم که در این خصوص پاسخگو باشم. اگر قرار باشد هر تیمی تصمیم بگیرد فلان داور باشد یا نباشد، شرایطی می گردد که خیلی از داوران امکان قضاوت را از دست می دهند. داوران هم مثل تیم ها دوست ندارند بازنده باشند. قطعاً اشتباهاتی خواهد بود. تمام مربیان لیگ رجحان مدعی شده اند از اشتباه داوری لطمه خورده اند. اگر اینطور باشد پس تیم ها از اشتباه داوری سود هم نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کولینا راجع به VAR نظری نداد، موافقت ضمنی را گرفته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کولینا راجع به VAR نظری نداد، موافقت ضمنی را گرفته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید