آغاز عقب نشینی آمریکا از یک پایگاه دیگر در غرب عراق

به گزارش باد صبا، منابع رسانه ای عراق از آغاز خروج نظامیان آمریکا از یک پایگاه دیگر در غرب عراق خبر دادند.

آغاز عقب نشینی آمریکا از یک پایگاه دیگر در غرب عراق

به گزارش گروه بین الملل باد صبا، رسانه های عراقی اعلام کردند نیروهای آمریکایی آغاز به عقب نشینی از یک پایگاه نظامی دیگر در غرب عراق کردند.

پایگاه خبری موازین نیوز به نقل از منابع رسانه ای آورده است: خروج نیروهای آمریکایی از پایگاه الحبانیه در استان الانبار آغاز شده است.

شبکه المیادین نیز گفت: برج های دیدبانی که در ورودی پایگاه الحبانیه در اشغال نیروهای آمریکایی بود تخلیه شده است.

به گزارش المیادین نیروهای آمریکایی فعلا به داخل پایگاه عقب نشینی کرده و به حضور در بخش هایی از آنجا اکتفا کردند.

نیروهای آمریکایی پنجشنبه گذشته هم از پایگاه خود در القائم عقب نشینی کردند.

فرماندهی عملیات مشترک عراق عقب نشینی نظامیان آمریکایی را در راستای خروج واقعی آنها از عراق به دلیل برخورداری نیروهای مسلح عراق از توان کافی برای تامین امنیت دانسته است.

در همین حال برخی گروه ها و شخصیت های عراق عقب نشینی نیروهای آمریکایی از برخی پایگاه هایشان در عراق را یک عقب نشینی صوری و غیر واقعی دانسته و معتقدند این یک عملیات جابجایی و بازاستقرار است.

بر اساس گزارش ها تصمیم آمریکا برای بر خروج از برخی پایگاه ها و مراکز نظامی به دلیل این است که آمریکا از حملات مستمر علیه نظامیان خود بیم دارد و این پایگاه ها با توجه به حملاتی که طی یک سال اخیر علیه آنجا شده از شاخص های لازم برای تامین امنیت نظامیان آمریکایی برخوردار نیست.

به گفته منابع آگاه احتمال می رود شمار نظامیانی که در آینده از برخی پایگاه های عراق جابجا و در دیگر پایگاه ها در عراق مستقر شوند به 820 نظامی برسد.

به باور برخی کارشناسان و رسانه ها، جابجایی نیروهای آمریکایی در عراق می تواند به شیوع ویروس کرونا هم مربوط باشد چرا که عراق از امکانات و زیرساخت های لازم درمانی و بهداشتی برای مقابله با چنین چالشی برخوردار نیست.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آغاز عقب نشینی آمریکا از یک پایگاه دیگر در غرب عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز عقب نشینی آمریکا از یک پایگاه دیگر در غرب عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید